Klub miłośników kaszy jaglanej

Hit kulinarny. Na słodko, słono i z lodami. Od rana do wieczora. Wszyscy jedzą kaszę jaglaną. A zwłaszcza ci –( te), którzy troszczą się o swoje zdrowi i piękne ciałko

Wprawdzie mnie kasza jaglana w ząbki kłuje, ale lojalnie donoszę, że wydawnictwo Burda wydało kolejna książkę Dagmary Skalskiej pełną przepisów na tę właśnie kaszkę. Ale nie tylko. Wśród pierogów z soczewicą i przecieranych zupek znalazł się nawet łatwy przepis na biszkopt. A taki biszkoptowy torcik z owocami z jakimś – oczywiście dietetycznym – kremem, paluszki lizać w letnie popołudnie.

Pokochaj swoje ciało – to kolejny poradnik – jak żyć. Uczy, co robić od rana do wieczora, aby być szczupłą, zdrową i ogólnie szczęśliwą. Autorka pokazuje na własnym przykładzie, jakie to daje efekty. Na zdjęciach widać, że bardzo efektowne. Na żywo jeszcze bardziej. Drobniutka, eteryczna pani Skalska ma masę wdzięku, energii i życzliwości. Zaraża radością życia na swoich warsztatach i wykładach. Patrząc na nią śmigająca jak jaskółka, chciałoby się też tak samo. Możliwe, że droga do takiej formy i urody wiedzie właśnie przez bliskie kontakty z kaszą jaglaną.

Ale poważnie – w książce jest mnóstwo porad dotyczących zdrowego stylu życia. Nigdy za wiele przypominania, że mamy jeść mało, ruszać się i nie dawać złemu światu, bo to nam szkodzi.

Wprawdzie urocza autorka nie namówiła mnie do porannego stawania przed lustrem i deklarowania wobec samej siebie – kocham cię. Możliwe, że tylko dlatego, bo moja głęboka miłość do samej siebie po latach weszła już w fazę porównywalną z małżeńską stabilizacją, bez fajerwerków. A może nie jestem skłonna do takiej wylewności.

Trochę też do mnie nie dotarło „serwisowanie narządów wewnętrznych”. Zrozumiałam, że chodzi o lekką gimnastykę. Ale skąd tak nazwa? Mądrzejsi ode mnie  pewnie odgadną to w lot i zserwisują sobie wątróbkę razem ze śledzioną. A może Dagmara Skalska poświęci temu „serwisowaniu” kolejną książkę i wyjaśni wszystko, nawet takim matołkom jak ja. Wydawnictwo Burda wspaniale tę książkę wyda. A panie, aby być jeszcze piękniejsze, przeczytają ją w skupieniu w jakieś popołudnie wolne od pieczeni ciasta z amarantusa i ucierania musu z daktyli. Przyjemnej lektury.

      
Lisa Gutowska


Dagmara Skalska
Pokochaj swoje ciało
BURDA – Książki


KONKURS   KONKURS  

Jeśli chciałabyś otrzymać książkę „Pokochaj swoje ciało”  weź udział w naszym specjalnym konkursie i prześlij odpowiedź na pytanie!

Konkursowe pytanie brzmi: Jaki znany projekt stworzyła Dagmara Skalska?  

Wydawnictwo BURDA Książki jest fundatorem nagrody w naszym specjalnym konkursie.

Odpowiedzi prosimy przesłać do 14.07 br  kontakt@kobieta50plus.pl w tytule prosimy napisać „Pokochaj swoje ciało”  

Wśród osób, które nadeślą prawidłowe odpowiedzi rozlosujemy książkę „Pokochaj swoje ciało” autorstwa Dagmary Skalskiej


Nagrodę prześlemy pocztą.  Autor wpisu*:
2 x 9 (mnożenie)
wynik podziel przez 6 i dodaj 0.5 =